Są wartości i umiejętności, które są dla nas cenne i zwracamy na nie szczególną uwagę:

CIEKAWOŚĆ ŚWIATA

Uczymy przez doświadczanie. Każdy blok tematyczny realizowany jest w sposób pozwalający młodemu człowiekowi zdobycie wiedzy w sposób doświadczalny, eksperymentalny. Nasze dzieci bardzo często same przygotowują pomoce do „lekcji”.

KREATYWNOŚĆ

W naszym przedszkolu Twoje dziecko znajdzie wiele kolorowych gotowych zabawek. Nie mniej jednak, nawet gdybyśmy ich nie mieli, jesteśmy przekonani, że nasi podopieczni potrafiliby je sobie „wyczarować” ze wszystkich danych im elementów.

UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE

Umiejętności pracy w grupie, asertywność, współpraca, ale także umiejętność rozwiązywania konfliktów to elementy niezwykle w przydatne w życiu społecznym. Uczymy młodych ludzi szacunku do drugiego człowieka, odpowiedzialności.

SAMODZIELNOŚĆ

Wiedza jest bardzo ważna, ale nie mniej ważne są umiejętności praktyczne związane z codziennym funkcjonowaniem. Samodzielne ubieranie się, przygotowanie posiłków, sprzątanie, zakupy – możecie być pewni, że będziecie mieć ze swoich dzieci super pomocników w codziennych obowiązkach.

UMIEJĘTNOŚCI INDYWIDUALNE

Poznanie siebie; swoich mocnych stron, talentów w dużym stopniu wpływa na poczucie własnej wartości. Ponadto dbałość o swoje zdrowie zarówno to psychiczne jak i fizyczne powinno być przekazywana dzieciom od najmłodszych lat.

SZACUNEK DO ŚWIATA

Troska o naszą Planetę; o zwierzęta; nauka postawy proekologicznej. Nasze dzieci dobrze wiedzą, jak ważna jest segregacja śmieci czy dlaczego powinniśmy oszczędzać wodę, czy prąd.

W ASQlandii każdy mały człowiek jest traktowany indywidualnie, co wpływa pozytywnie na jego rozwój intelektualny, poznawczy oraz społeczny. Grupy są kameralne, tak aby przedszkolaki czuły się w nich bezpiecznie i komfortowo. Wzmacniamy posiadane już umiejętności w taki sposób aby ułatwić im nabywanie kolejnych. W każdej grupie jest nauczyciel wychowawca oraz asystent nauczyciela, który pomaga i podpowiada dzieciom, w sytuacjach kiedy tego potrzebują.
Grupy są mieszane wiekowo, dzięki czemu przedszkolaki czują się u nas jak w jednej wielkiej rodzinie, gdzie jest starsze i młodsze rodzeństwo. Dzieci starsze pomagają młodszym ucząc się przy tym empatii, jednocześnie wzmacniając swoją samoocenę i poczucie odpowiedzialności. W naturalny sposób młodsze uczą się od starszych. Dostosowujemy środowisko i sposób uczenia do potrzeb i możliwości dziecka. Skupiamy się na rozwoju takich umiejętności jak: nawiązywanie dobrych relacji, kreatywność, radzenie sobie z trudnymi emocjami, samodzielność.
Pracujemy w zespole specjalistów, którzy dzielą się ze sobą spostrzeżeniami na temat dzieci. Dzięki temu nasze oddziaływania są spójne, umożliwiająca osiągnięcie sukcesu. Posiadamy bogatą ofertę zajęć rozwijających zainteresowania i pasje naszych podopiecznych.
Do naszego przedszkola przyjmujemy także dzieci z orzeczeniem ze spektrum autyzmu.